fbpx

Začnite s PREČO

Pozrite si VIDEO verziu článku:

Chceli by ste sa stať profíkom vo vedomom riadení svojich financií? Zamerajte sa na 6 kľúčových oblastí:
P – prečo
R – rozpočet
O – optimalizácia životného štýlu
F – férovosť
I – investovanie
K – katapult

Dnes by som Vám chcela povedať niečo o tom, prečo práve PREČO je tak dôležité… 😲👌😁

Každý z nás je svojím spôsobom zahltený množstvom každodenných povinností, žijeme zo dňa na deň, v každodenných rituáloch a zvyklostiach. Z času na čas je však dôležité zastaviť sa. Zastaviť sa a obzrieť sa z nadhľadu, kde práve sme, odkiaľ sme tam prišli a ako sme sa tam dostali. A rovnako sa pozrieť dopredu, kam vlastne smerujeme, čo chceme dosiahnuť, ako chceme žiť. Mapujete si svoj život takto niekedy?

V tomto príspevku by som Vás chcela vyzvať k tomu, aby ste tak urobili práve teraz. Aby ste si našli chvíľku pre seba a zamysleli sa, kde sa vidíte o 5, 10 či 20 rokov. Kde práve ste, ako žijete, čím sa živíte, ako trávite svoj bežný deň. Skúste si potom čo najdetailnejšie popísať túto svoju víziu.

Ďalej si ju rozdrobte na menšie ciele, ktoré Vás povedú k tomuto životu snov. Zadefinujte si svoje dlhodobé aj krátkodobé ciele. Stanovte si termín, kedy by mali byť dosiahnuté a priraďte im sumu, ktorú potrebujete na ich dosiahnutie. Stanovíte si tak svoje finančné ciele, ciele, ktoré Vás povedú k naplneniu Vašej životnej vízie. Vytýčite si tak jasný smer, kam sa chcete dostať a čo k tomu potrebujete.

Túto svoju víziu a ciele si môžete vizualizovať, predstavovať, ako by ste sa cítili, ak by došlo k ich naplneniu. Aby ste ich mali pravidelne na pamäti, zapíšte si tieto svoje ciele a umiestnite na viditeľné miesto vo svojej domácnosti. Vizualizácia vlastných snov je veľmi silným motivátorom, nepodceňujte ju. 🙂

Ak totiž budete mať na pamäti túto svoju víziu a ciele, ktoré Vás k nej povedú, budete mať jasne zadefinované aj svoje priority. A v takomto prípade Vaše každodenné šetrenie a tvorba úspor už nebude len akousi finančnou diétou, kedy si neustále niečo odopierate a obmedzujete sa. Už to nebude o tom, že si to nemôžete dovoliť.

Ak budete mať na pamäti svoje ciele, bude to jednoducho o tom, že si to NECHCETE dovoliť, pretože viete, čo je pre Vás v živote skutočne dôležité. Neexistuje tak viac pocit odopierania si, ale jednoducho len uprednostňovanie skutočných potrieb a vlastných priorít, ktoré Vás povedú k šťastiu a spokojnosti už len tým, že viete, že robíte všetko len to najlepšie pre svoje JA.

A ak aj nebudete dokonalý na tejto ceste za svojou víziou, ak aj prepadnete impulzívnemu nakupovaniu a utrácaniu, aj tak je podstatné to, že si to uvedomíte a oceníte sa za svoju snahu a novú skúsenosť. Ono je to totiž podstatný rozdiel urobiť niečo, čo nie je v súlade s Vami a ísť ďalej bez povšimnutia alebo si tú situáciu uvedomiť a poučiť sa z nej.

Vždy je to len na Vás. Na Vašich každodenných rozhodnutiach, ktorou cestou sa vyberiete. A výber samotnej cesty závisí od Vašej vízie.

Ja Vám veľmi držím palce na Vašej ceste a prajem mnoho splnených prianí.

Viki

 

Chcela by si sa stať aj ty bohatou mamou? Chcela by si vedieť ako pravidelne sporiť, šetriť aj z mála a zvyšovať svoju saving rate?

Na stránke 👉 https://www.bohatamama.sk/ 👈 si môžeš teraz ZDARMA stiahnuť návod:

 5 KROKOV AKO ÚSPEŠNE ŠETRIŤ,

s ktorým si môžeš vytvoriť taký životný štýl, vďaka ktorému budeš dlhodobo úspešne šetriť.

1 komentár. Leave new

  • Super článok! Aj keď som sa snažila vo financiách mať stále prehľad a nemíňať „veľa“ mala som presne ten pocit, že sa musím obmedzovať a uskromňovať. No na základe tohto článku, sa na to pozerám ináč. Ujasnila som si svoje PREČO a pocit obmedzovania sa, sa mení na pocit uspokojenia, lebo viem, čo v živote chcem a čo je mojou prioritou. Teším sa už na ďalšie články, užitočné rady a tipy. Ďakujem

    Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Menu