fbpx

Kam investovať 10 % svojich bočných/pasívnych príjmov?

Rada by som pridala 3 AHA momenty, na ktoré sa je dobré zamerať ešte pred výberom samotného finančného produktu:


1. Aká je Tvoja momentálne finančná situácia?
Máš splatené dlhy (mimo hypo)? Máš vytvorenú finančnú rezervu vo výške 3 až 6násobku svojich mesačných výdavkov? Ak nie, najprv by som sa zamerala na splatenie úverov a vytvorenie si rezervy a až následne investovala.

2. Čo chceš investovaním dosiahnuť?
Aké je Tvoje prečo? Kde sa vidíš o 5, 10 či 20 rokov? Skús si túto predstavu premietnuť do konkrétnych cieľov, urč akú cieľovú sumu potrebuješ na ich dosiahnutie a kedy ich chceš dosiahnuť.
Cieľov môžeš mať viacero, môžu byť krátkodobé aj dlhodobé. Definuj si aj krátkodobé ciele, ktorých rýchle plnenie Ťa bude motivovať v ďalšom sporení a zároveň sa budeš priebežne odmeňovať..

3. Prečo chceš investovať práve 10%?
Ak uvažujeme, že tvoj novovzniknutý bočný príjem je akýmsi prilepšením, odporúčala by som neísť cestou zvyšovania svojich momentálnych výdavkov, ale naopak sa zamerať na ich udržanie či dokonca zníženie a toto „prilepšenie“ investovať. Nemusí to byť priamo 100 % novovzniknutého príjmu, ale snažila by som sa o čo najväčšie priblíženie, a to v duchu: „Najprv zaplať sebe“, čiže najskôr investovať a až následne míňať.

Čo sa týka výberu konkrétnej investície, popri investovaní na finančných trhoch či trhoch s nehnuteľnosťami by som sa zamerala aj na investíciu do svojho vzdelávania, napríklad aj do vzdelávania v oblastí financií. Získaš tak kontrolu nad svojimi financiami a môžeš lepšie plánovať svoju finančnú budúcnosť.

Chcela by si sa stať aj ty bohatou mamou? Chcela by si vedieť ako pravidelne sporiť, šetriť aj z mála a zvyšovať svoju saving rate?

Na stránke 👉 https://www.bohatamama.sk/ 👈 si môžeš teraz ZDARMA stiahnuť návod:

5 KROKOV AKO ÚSPEŠNE ŠETRIŤ,

s ktorým si môžeš vytvoriť taký životný štýl, vďaka ktorému budeš dlhodobo úspešne šetriť.

Viki

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Menu