fbpx

Ako zatočiť s nízkym príjmom?

Pozrite si video vezriu článku:

alebo si vypočujte audio vezriu článku:

Mám nízky príjem. Zarábam málo. Potrebujem viac peňazí.

Je Vám to povedomé?

Táto minca má dve strany a ja Vám dnes chcem priblížiť aj iný pohľad, teda rovno dva pohľady. Skúste sa zamyslieť, ktorý práve s Vami rezonuje viac. Alebo to budú oba?

Na úvod  však ešte chcem podotknúť, že tento článok sa netýka ľudí, ktorý sa dostali do existenčných problémov z rodinných či zdravotných dôvodov a pod.

  1. Ste príliš pasívni

Zrejme sa zameriavate neustále na nedostatok. Uvedomujete si, po čom všetkom túžite (nie, naozaj to všetko nepotrebujete), no zároveň že si to pre nedostatok financií nemôžete dovoliť.

Očakávate, že nejaká sila zhora vyrieši Váš problém. Šťastná náhoda v podobe výhry či dedičstva. Nové zamestnanie či zvýšenie platu. Že niekto príde za Vami, poklepe Vám na rameno a povie: „Aha, čo tu pre Teba mám!“ Ale ako už asi viete, v reálnom živote to takto nefunguje.

Prečo si napríklad nemôže upratovačka v škole na ½ úväzok zriadiť živnosť a po istom čase sa stať majiteľkou úspešného upratovacieho servisu?

Prečo nebude pomocná účtovníčka úspešnou podnikateľkou v oblasti účtovného poradenstva?

Prečo sa z dokladačky v potravinách nestane majiteľka agentúry pre merchandisingový servis?

Odpoveď zrejme poznáte. Nerozhodne sa investovať svoj voľný čas, energiu, focus a aj peniaze do seba, do toho, aby sa osamostatnila a stala nezávislou. Môže to byť zo začiatku veľký risk, môže ju to stáť nemalé úsilie, ktoré napokon nebude mať očakávanú ziskovosť. Ale zistí to, ak to neskúsi? Ak nevyjde zo svojej komfortnej zóny a neurobí aktívny krok smerom k svojej lepšej finančnej budúcnosti?

  1. Neviete narábať s financiami

S týmto bodom možno mnohí nebudete súhlasiť, ale je to tak. Vaše bohatstvo, stav Vašich bankových účtov závisí z 80 % od Vášho nákupného správania, nie od úrovne Vášho vzdelania. Nie od toho, koľko zarobíte, ale koľko Vám na konci mesiaca ostane.

Možno máte dojem, že keďže zarábate len 800 € a neviete z tohto príjmu vyžiť, problém je v tom, že zarábate príliš málo. No zrejme aj pri príjme 1000 €, by sa Váš pocit v konečnom dôsledku nezmenil, pretože je celkom možné, že by ste mesačne minuli 1100 €.

Mnohí ľudia neplánujú svoje výdavky, oni dokonca svoje výdavky ani nepoznajú. Majú dojem, že ak zarobia 1000 €, môžu minúť 1000 €. Nevedia, aké sú ich pravidelné mesačné platby, nesporia, neinvestujú. Peniaze premrhajú častokrát na „drobné“ zbytočnosti a potom si „užívajú“ dlhý týždeň pred výplatou. Je Vám to povedomé?

Chcela som Vám týmto priblížiť, že „minca“ nízkeho príjmu či nedostatku financií, môže mať aj rôzne pohľady. Že niekedy samotný „nízky príjem“, nie je tým skutočným problémom. Že niekedy stačí vystúpiť zo svojej komfortnej zóny, zariskovať a zapracovať na sebe. Alebo že vedomým riadením a plánovaním svojich financií môžete získať omnoho viac.

Držím Vám palce.

Viki

  • Chceli by ste ušetriť desiatky eur každý mesiac na strave?
  • Chceli by ste znížiť plytvanie jedlom vo Vašej domácnosti?
  • Chceli by ste znížiť ekologickú stopu svojím hospodárením?
Stiahnite si ZDARMA ťahák 6 krokov ako ušetriť na strave.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Menu