fbpx

Najlepšia investícia akú som kedy urobila? JA.

Pozrite si video vezriu článku:

alebo si vypočujte audio verziu článku:

Ako to myslím s investíciou do seba?

Pred pár rokmi som sa ani ja neubránila chybným finančným rozhodnutiam, výrazne som sa zadlžila, žila od výplaty do výplaty a bola som frustrovaná zo spôsobu svojho života. Východiskom bolo pre mňa vedomé riadenie vlastných financií. Postupne som sa zbavila všetkých dlhov, vyvorila si rezervu a pracovala na svojej vízii.

Tou bolo založenie si rodiny, presťahovanie sa do domu a vytvorenie si stabilného príjmu z vedľajšej práce, ktorá sa mala stať mojou hlavnou prácou v podobe podnikania. Pracovala som tak na svojej nezávislosti od zamestnávateľa, od štatu, neustále investovala do seba, svojho vzdelania a osobného rozvoja.

Verím, že každý má možnosť zvrátiť svoj finančný osud, vytvoriť si lepšiu finančnú budúcnosť. A to najdôležitejšie, čo musí preto urobiť, je začať investovať do toho najcennejšieho aktíva: Investovať svoj fokus, energiu, čas a aj peniaze do seba, do svojho osobného rozvoja, do svojho vzdelania, do získavania ďalších skúseností. Investovať do zmeny svojho životného štýlu v prospech svojho budúceho JA aj v prospech udržateľnej budúcnosti samotnej. Investovať do zefektívnenia riadenia svojich financií.

Skúste 1 hodinu denne venovať práci na sebe samom a pomalými krokmi sa tak posúvať na ceste za svojimi snami. Možno sa Vám zdá, že nemáte čas, že nemáte dostatok energie, na to, aby ste mohli niečo zmeniť.No ak skúsite každý deň venovať 1 hodinu práci na budovaní svojho lepšieho JA, za rok je to spolu 365 hodín, za 5 rokov 1825 hodín. Týchto 1825 hodín je 228 pracovných dní. V roku 2020 je 251 pracovných dní, ak odrátame 25 dní dovolenky na ktorú máte nárok, dostaneme číslo 226 reálne odpracovaných dní pri nulovej absencii. Máte stále pocit, že za 1 celý rok v práci toho nič neurobíte, že nemôžete nič zmeniť?

Je na Vás ako tento čas využijete.

Možno budete pracovať na posilnení svojich silných stránok, čím vzrastie Vaša hodnota na trhu práce. Možno sa budete ďalej vzdelávať vo svojom odbore a stanete sa tak hodnotnejším pre svojho zamestnávateľa. Možno sa rozhodnete premeniť svoju vášeň na biznis, na vedľajší príjem, ktorý sa môže po čase stať Vaším hlavným príjmom. Možno sa rozhodnete pracovať na vybudovaní pasívneho príjmu a pracovať na na získaní osobnej a finančnej slobody.

Je to len na Vás a na Vašej vízii, predstave o ďalšom živote, o živote Vašich snov. Verte si, verte svojím snom. Naplánujte si ich a pracujte každý deň na tom, aby ste sa posunuli bližšie k svojmu lepšiemu vysnívanému JA.

💙Rozhodnete sa aj vy pre život svojich snov? Ostanete pri materiálnom uspokojovaní svojich každodenným túžob alebo podniknete kroky, ktoré Vám a Vašej rodine zabezpečia lepšiu finančnú budúcnosť? Je to na Vás… A ja Vám veľmi držím palce.💙

Viki

  • Chceli by ste ušetriť desiatky eur každý mesiac na strave?
  • Chceli by ste znížiť plytvanie jedlom vo Vašej domácnosti?
  • Chceli by ste znížiť ekologickú stopu svojím hospodárením?
Stiahnite si ZDARMA ťahák 6 krokov ako ušetriť na strave.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Menu